9 listopada 2018 r. w budynku Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, odbyło się otwarcie wystawy „Ułańska jesień…. generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 – 1 lipca 1942”. W wydarzeniu wziął udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Zgromadzonych gości powitał Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski, po czym głos zabrał Dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej – Wojciech Giermaziak. Po krótkim filmie dokumentalnym, ukazującym losy generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Minister Jan Kasprzyk podkreślił:

 

Mówimy o Nim, jako o najbarwniejszej postaci II Rzeczypospolitej a prawda jest taka, że bardzo mało o Nim wiemy. To postać niebanalna, wspaniała, renesansowa.

--

Generał był jednym z najbliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego. Lekarz i wierny żołnierz Marszałka to niezwykle ciekawa i oryginalna postać. Jego życie i działalność stały się przedmiotem badań naukowych, m. in. zespołu badaczy z Głównej Biblioteki Lekarskiej. Dzięki ich zaangażowaniu powstała wystawa „Ułańska jesień – generał dywizji, doktor medycyny Bolesław Wieniawa-Długoszowski 22 lipca 1881 – 1 lipca 1942” pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.