20 grudnia 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Warszawie odbyło się przedświąteczne spotkanie Weteranów Walk o Niepodległość z Szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janem Józefem Kasprzykiem.

 

Gromadzimy się w DPS Kombatant aby tą wieczerzą przedświąteczną wigilijną i upominkami podziękować Wam za to, że jesteście z nami. Przeszliście Państwo w kolejach swego losu straszne chwile zawieruchy wojennej i trudnych lat powojennych ale nigdy nie utraciliście ogromnej wiary w to, że Polska będzie wolna, że Polska będzie niepodległa. Dla tej Polski poświęciliście swoje najmłodsze lata, najwspanialsze lata. Walczyliście o to abyśmy my mogli cieszyć się wolnością – mówił Minister Kasprzyk.

 

Następnie Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk złożył zgromadzonym świąteczne życzenia – Kochani Kombatanci, pragnę życzyć Wam abyście byli z nami jak najdłużej, ponieważ macie największe moralne prawo mówić i wskazywać nam jak ma wyglądać Polska. Życzę Państwu zdrowia, sił, życzę wielu łask Bożych. Jesteście Polsce bardzo potrzebni jako drogowskazy pokazujące nam którędy mamy iść ku świetlanej przyszłości Rzeczypospolitej.