W czwartek, 23 maja 2019 r. w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyło się przyjęcie z okazji 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino, wydane dla uczczenia Weteranów 2. Korpusu Polskiego. Na zaproszenie Jego Ekscelencji Ambasadora Jonathana Knotta w wydarzeniu udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Weterani Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, w tym żołnierze 2. Korpusu Polskiego, a także Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa. Minister Anders wyraziła wdzięczność organizatorom tegorocznych obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino, które odbyły się w dn. 16-19 maja br, na terenie Republiki Włoskiej. Jak podkreśliła – dzięki nim mogło się spełnić jedno z marzeń jej Ojca – godne upamiętnienie Jego bohaterskich żołnierzy.

 

W czwartkowym spotkaniu w brytyjskiej ambasadzie wziął udział jeszcze jeden wyjątkowy gość – stuletni mjr Marian Słowiński, weteran 1. Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Z tej okazji Ambasador Jonathan Knott wygłosił laudację na cześć Kombatanta, wzniesiono za Niego toast, nie zabrakło również urodzinowego tortu. Czcigodny Jubilat swoje 100. urodziny obchodził 8 maja br. Raz jeszcze, wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia, Panie Majorze!