Weterani 2. Korpusu Polskiego i przedstawiciele największych organizacji kombatanckich wraz z uczestnikami delegacji na obchody rocznic 73. bitwy o Monte Cassino, 72. wyzwolenia Bolonii oraz 220. powstania we Włoszech Pieśni Legionów Polskich – „Mazurka Dąbrowskiego” spotkali się dzisiaj z papieżem Franciszkiem.

 

Podczas audiencji generalnej Ojciec Święty powitał kombatantów z Polski zwracając się bezpośrednio do nich: Z radością witam polskich pielgrzymów, a w szczególności weteranów II Korpusu Polskiego, którzy przyjechali do Włoch w rocznicę walk o Monte Cassino. Pozdrawiam Was wszystkich obecnych tu kombatantów, którzy walczyliście w drugiej wojnie światowej o wolność waszego kraju i innych narodów. Niech Wasz trud i poświęcenie oraz ofiara życia Waszych kolegów wydają owoc pokoju w Europie i na całym świecie.

 

Po uroczystości na Placu Świętego Piotra w Watykanie delegacja, której przewodniczy p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, modliła się  przy grobie świętego Jana Pawła II.