Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Ksiądz Prałat Kazimierz Sznajder skończył 70 lat. Z tej okazji w niedzielę, 21 lutego 2021 r. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata, przy ulicy Opaczewskiej odbyła się Msza święta w Jego intencji.

Podczas Eucharystii Jubilat został odznaczony medalem „Pro Patria” przyznawanym przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

- Bardzo serdecznie pragnę podziękować za wielkie serce, które Ksiądz ma dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Za wielkie serce, którego nieodzownym elementem jest wielka miłość, którą Ksiądz ma do Kościoła i Ojczyzny. Życząc wielu sił, błogosławieństw Bożych i radości, pragnę raz jeszcze podziękować za wszystko, co Ksiądz Prałat dla tej niezwykłej parafii, Kościoła Warszawskiego, naszej małej ochockiej ojczyzny i Rzeczypospolitej czynił i czyni – powiedział minister Jan Józef Kasprzyk.

 

W liturgii uczestniczyli przedstawiciele różnych grup parafialnych. Byli obecni między innymi jak zawsze licznie zebrani panowie z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”, panie z ze wspólnoty modlitewnej „Magnificat”, a także członkowie wspólnoty „Przystań”, Domowego Kościoła oraz służby liturgicznej.

 

- Chcielibyśmy podziękować za Księdza życie, kapłaństwo, za to, że jest Ksiądz gospodarzem, pasterzem, że tak często widzimy uśmiech na Księdza twarzy. Podziękować, że zawsze nas tu Ksiądz zaprasza i gości – powiedzieli Renata i Robert Sasin, którzy wraz ze swoją córką Klarą składali życzenia w imieniu rodzin z Ruchu Światło-Życie.

 

We wspólnej koncelebrze uczestniczyli także księża Waldemar Rybicki, Artur Patrejko oraz Daniel Szafarz.

 

- W czasie Mszy świętej po przeistoczeniu padają takie słowa „Dziękujemy Ci Panie Boże, że nas wybrałeś, abyśmy stali przed Tobą i Tobie służyli”. Dziś możemy powiedzieć, że nas wybrał i dał nam życie. Tego bym sobie życzył, żeby młode pokolenie, które po nas przyjdzie Ojczyznę kochało, szanowało, dla niej żyło i w razie potrzeby było gotowe dla niej poświęcić swoje siły i życie. Musimy pamiętać, że Pan Bóg każdego z nas kocha i jacy byśmy nie byli to pragnie nas do siebie przytulić. Niech nam Pan Bóg błogosławi, przebacza nam nasze słabości i grzechy i nas prowadzi przez życie – powiedział Ksiądz Prałat Kazimierz Sznajder.

 

Ksiądz Prałat Kazimierz Sznajder jest proboszczem parafii NMP Królowej Świata od 2005 roku. W latach 1995-2005 był proboszczem oraz budowniczym parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Milanówku. Pełni również funkcję wicedziekana dekanatu ochockiego.