Previous Next Play Pause
1 2 3 4
6 listopada br. z udziałem Kombatantów i rodzin Żołnierzy Niepodległościowego Podziemia odbyły się IX Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych współorganizowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w których uczestniczyła delegacja Urzędu.
Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy wypominkowej w bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu podczas której wyczytano 130 nazwisk Żołnierzy Niezłomnych, po czym za dusze zmarłych, poległych i pomordowanych modlono się podczas Eucharystii i Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 
Zaduszki kontynuowano w auli im. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie w imieniu ministra Jana Józefa Kasprzyka Dyrektor Gabinetu Szefa Urzędu Wojciech Lesiak uhonorował medalami "Pro Patria" osoby zasłużone.
 
Na ukrywanie skali tej zbrodni oraz winnych jej komunistycznych oprawców oraz wymazywanie z naszej historii nazwisk bohaterskich żołnierzy - nie ma i nie będzie usprawiedliwienia - napisał minister Jan Józef Kasprzyk w liście odczytanym przez Dyrektora Wojciecha Lesiaka.