Mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Warszawie, 27 maja 2016 roku, uczczono pamięć Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusza Krupskiego, który zginął w katastrofie rządowego samolotu w 2010 r. w Smoleńsku.

 

My w urzędzie pamiętamy o tym, że pan Minister Janusz Krupski to niedościgniony wzorzec służby Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. To była służba - tak pojmował pracę w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych , w Instytucie Pamięci Narodowej, wcześniej jako działacz opozycji niepodległościowej. Służba Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Serdeczne Bóg zapłać księżom za przewodnictwo w Eucharystii i Państwu za obecność i modlitwę. 9 maja Janusz Krupski skończyłby 65 lat. Niech ta tradycja wspólnego dziękowaniu Panu Bogu za jego życie i modlitwa w intencji jego duszy pozostanie na zawsze tu, w kościele przy ulicy Piwnej. –wspominał swojego poprzednika p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

We mszy, która co roku organizowana jest wspólnie przez rodzinę śp. Janusza Krupskiego i UdSKiOR, wzięli udział pracownicy Urzędu i przyjaciele.