2 października br. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury odbyła się uroczysta gala jubileuszu 30-lecia Radia Warszawa, a poprzedziła ją Msza Święta dziękczynna w Katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

 

To dla mnie ogromny honor i zaszczyt móc uczestniczyć w dzisiejszym jubileuszu 30-lecia Radia Warszawa. Wyrazem tej wdzięczności jest Medal „Pro Bono Poloniae”, który miałem honor wręczyć na ręce księdza dyrektora. To, co czyni Radio Warszawa od 30 lat jest wypełnieniem misji nie tylko ewangelizacyjnej ale też misji służebnej, dzięki której możemy tworzyć wspólnotę narodową i państwową. To dbałość o słowo, to dbałość o polską kulturę i naszą historię – podkreślił Szef UdSKiOR.

 

Radio Warszawa pięknie realizuje przesłanie Ojca świętego Jana Pawła II wyrażone w jego ostatniej pracy „Pamięć i tożsamość”. Nie można tworzyć tożsamości bez pamięci. Stąd moje serdeczne gratulacje i podziękowania za wszystko, co radio czyni. Tym większa moja radość, że na samym początku jego istnienia miałem zaszczyt być jego pracownikiem. Pionierskie to były czasy. Nie było Internetu a muzyka puszczana była z kaset analogowych. Była to szkoła życia. Z podziwem patrzę na poczucie misji jakie towarzyszy tej stacji po dziś dzień. Serdecznie gratuluję tego jubileuszu i życzę kolejnych wspaniałych lat w służbie Bogu, kościołowi i Rzeczypospolitej – dodał Jan Józef Kasprzyk.

 

Z okazji jubileuszu swoje słowa do dyrekcji i pracowników Radia Warszawa skierował również premier Mateusz Morawiecki.

 

Słowo do wszystkich zebranych na sali gości oraz do słuchaczy Radia Warszawa, łączących się poprzez transmisję, skierował także biskup Romuald Kamiński: – Oby wszystkie wysiłki, które wkładają, zarówno pracownicy, jak i darczyńcy, znalazły dobry upust na bliższą i dalszą przyszłość. widzieliśmy to i widzimy, że radio jest nam bardzo potrzebne. myślę, że w przyszłości – przez swoje ciepłe i mądre nastawienie – będzie jeszcze bardziej potrzebne. – podkreślił ordynariusz warszawsko-praski

 

Głos zabrał również dyrektor redaktor naczelny Radia Warszawa ks. Mariusz Wedziuk, który przybliżył historię powstania rozgłośni oraz wyraził wdzięczność za codzienną pracę jej pracowników i darczyńców. Podziękował również słuchaczom, bez których praca radiowca nie miałaby sensu. Radio to ludzie – często podkreślał.

 

Sobotni jubileusz uświetnił koncert muzyki filmowej.

 


nr 2 (398) 2024 luty

 

202402