W 2020 roku Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i Centralny Ośrodek Sportu kontynuują zawarte w 2017 roku porozumienie, zgodnie z którym członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej mogą wypoczywać w podległych COS Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Zakopanem, Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu i Spale.

 

Ośrodki Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Zakopanem, Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu i Spale to czołówka obiektów sportowych w Polsce. Ich malownicze położenie, kompleksowo wyposażona baza sportowo-rekreacyjna, znakomita kuchnia, odnowa biologiczna i profesjonalna obsługa, gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie. Bliższe informacje o ośrodkach można znaleźć na stronie internetowej http://cos.pl/24/lista-osrodkow

 

Poniżej przedstawiamy zasady korzystania z wypoczynku w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich.

 

 

Zasady korzystania z wypoczynku w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu

 

1. Z wypoczynku mogą skorzystać kombatanci - członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej. Jeśli kombatant wymaga opieki w trakcie pobytu, może mu towarzyszyć opiekun.

 

2. Wypełniony i podpisany wniosek (DOC / PDF) o zgłoszenie Zapotrzebowania na wczasy w COS-OPO należy przesłać do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

3. Na podstawie danych zawartych we wniosku Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych skontaktuje się z COS-OPO i wstępnie zarezerwuje termin pobytu oraz prześle „Zapotrzebowanie na wczasy w COS”.

 

4. O udostępnieniu miejsc w COS-OPO decyduje każdorazowo Dyrektor danego Ośrodka w miarę posiadanych wolnych miejsc.

 

5. Rezerwacji i potwierdzenia wolnych miejsc dokonuje pracownik COS w Warszawie, który wystawia imienne skierowanie na pobyt osoby uprawnionej określające miejsce i termin pobytu będące podstawą do przyjęcia na pobyt w danym COS-OPO.

 

6. O możliwości zgłoszenia „Zapotrzebowania na wczasy w COS” w wybranym Ośrodku i terminie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

7. Stawka pobytowo-żywieniowa w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu dla kombatantów – członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej i ich opiekunów wynosi 95,00 zł za osobodzień.

 

8. Korzystający z pobytu członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP wnosi opłatę osobiście w Ośrodku, w którym realizowany jest pobyt.

 

9. Określona w pkt. 7 stawka obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem uwzględniającym śniadanie, obiad i kolację.

 

10. Odpłatność oraz zasady korzystania z bazy i sprzętu sportowo-rekreacyjnego reguluje zarządzenie Dyrektora COS-OPO.

 

11. Wybrane ośrodki umożliwiają pobyt ze zwierzęciem. Opłatę za pobyt zwierzęcia reguluje zarządzenie Dyrektora COS-OPO.

 

12. O rezygnacji z pobytu należy poinformować pracownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Panią Natalię Karwowską, pod nr telefonu: 22 276-77-28 na 7 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

 

13. Zasady wypoczynku obowiązują do 31 grudnia 2020 roku.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Punktem Informacyjnym Urzędu pod numerem telefonu 22 276 77 77 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..