Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Lista podmiotów, których oferty zostały negatywnie rozpatrzone na posiedzeniu Komisji.

 

Lp.

Nazwa podmiotu

Nazwa zadania

 

Kwota przyznanej dotacji

(w zł)

 

1. Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. kpt. Franciszka Macha Wyprawa Pamięci - 75. rocznica Wyzwolenia Bolonii przez 2. Korpus Polski 0,00
2. Fundacja "Poznańczycy" Gra miejska: Bohaterowie Warthegau - życie w czasie okupacji 0,00
3. Stowarzyszenie Odra-Niemen Kresowe zaduszki 0,00
4. Stowarzyszenie Odra-Niemen Od nieludzkiej ziemi po dolinę Padu. 75. rocznica wyzwolenia Bolonii 0,00
5. Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich Upamiętnienie miejsc walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii na przedpolu i polu Bitwy pod Mokrą 28-29-30 sierpnia 2020 r. 0,00
6. Stowarzyszenie Niezłomna Polska- Dobre Słowo "Bohaterowie tacy jak Wy"- Bieg Niezłomnych 0,00
7. Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE Pomnik Powstańców Warszawy 0,00
8. Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty Inscenizacja historyczna pt. "Działalność 5 kolumny na terenie powiatu Skierniewickiego" i bohaterska postawa Żołnierzy Wojska Polskiego 0,00
9. Fundacja "Damy Radę - Z Kulturą!" Szlak walk o niepodległość 0,00
10. Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR ŁAMACZE SZYFRÓW 1920-2020- ogólnopolska gra kryptologiczna popularyzująca rolę polskich kryptologów w polskim zwycięstwie w Bitwie Warszawskiej 0,00
11. Stowarzyszenie Sokole Gniazdo Wiosenny Rajd Śladami Przeszłości 2020 0,00
12. Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Dolnośląska "Harcerze-bohaterom". Organizacja wyjazdu na obchody uroczystości 75. rocznicy zdobycia Bolonii 0,00
13. Stowarzyszenie Pancerny Skorpion Rajd zabytkowych pojazdów historycznych "Śladami Stanisława Skalskiego i polskich marynarzy po Sycylii w 77. rocznicę operacji Husky - lądowania aliantów na Sycylii - 1943-2020" 0,00

 

 

Lista podmiotów, których oferty podlegały odrzuceniu z przyczyn określonych w pkt. VII.5 ogłoszenia.

 

 

Lp.

 

Nazwa podmiotu

Nazwa zadania

 

Uwagi

1. Fundacja "Sztuk i Dialogu" Wojna 1920 roku - rekonstrukcja bitwy o Forty w Piątnicy w jej 100. rocznicę Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
2. Fundacja Aktywizacja Droga do niepodległości i suwerenności RP Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
3. Fundacja Wspólnota Pokoleń Spotkanie ze świadkiem historii Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
4. Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna Wystawa "Solidarna Gdynia" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne. Brak wymaganych załączników.
5. Fundacja Wizja Rozwoju Przemiany gospodarcze po wydarzeniach grudnia 1970 roku Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.  Zadanie spoza zakresu zadań określonych w ogłoszonym przez Urząd Otwartym Konkursie Ofert.
6. Fundacja Wizja Rozwoju Wydarzenia i przemiany 1980 i ich wpływ na gospodarkę Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.  Zadanie spoza zakresu zadań określonych w ogłoszonym przez Urząd Otwartym Konkursie Ofert.
7. Stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny Udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, młodzieży z Gryfina Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
8. Fundacja "Poznańczycy" Poprowadź swoje powstanie wielkopolskie! Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
9. Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra Konkurs Historyczny Patria Nostra - V edycja Mazowsze Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
10. Związek Sybiraków Uczczenie pamięci Sybiraków Pomorskich  w związku z 80-leciem I zsyłki na Sybir. Pielgrzymka dziękczynna sybiraków do Sanktuarium pod wezwaniem R. Kalinowskiego wraz ze spotkaniem integracyjnym Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
11. Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" W hołdzie Józefowi Piłsudskiemu bohaterowi kampanii warszawskiej i niemeńskiej Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
12. Stowarzyszenie Miłośników Krajny "Tribus" w Osowie "Patriotyzm po krajeńsku, czyli 100-lecie odzyskania Niepodległości na Krajnie" - realizacja projektu w ramach zadania objętego konkursem: Organizacja uroczystości, zjazdów i innych przedsięwzięć kultywujących i upowszechniających tradycję walk o niepodległość i suwerenność RP oraz pamięć o ofiarach wojny okresu powojennego Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
13. Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim Odrzucenie - oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
14. Stowarzyszenie "Kopernik" Wielkopolanie w walce o niepodległość 1806-1920 Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
15. Stowarzyszenie Zwykłe Kompania Braci II Marsz in Memoriam Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
16. Niezależny Związek Żołnierzy Armii Krajowej "81. rocznica powołania Służby Zwycięstwu Polski - Olsztyn 2020" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
17. Stowarzyszenie "U siebie - At home" "Śladami Gieni ze ściany" - przygotowanie przez Szkołę Podstawową nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi gry edukacyjnej, upowszechniającej wiedzę na temat dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu dziecięcego przy ulicy Przemysłowej w Łodzi, i kultywującej pamięci o jego dziecięcych ofiarach Odrzucenie - oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
18. Stowarzyszenie Historyczne im. 5 Wileńskiej Brygady AK XVIII Rajd Pieszy Szlakiem Żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK mjr. "Łupaszki" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
19. Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej Słuchowisko radiowe pt.: "Z orłem i szablą" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
20. Projekt Akademia "Perspektywy historii - zapiski pokoleń" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
21. Gmina Popów Organizacja Konkursu Piosenki i Pieśni o Żołnierzach Wyklętych "Niezłomni - POPÓW 2020" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
22. Instytut Historyczny NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego "Dokumentacja działalności niepodległościowej w czasach PRL" - Wortal internetowy - "Archiwum Niepodległości- KPN" Etap VII Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne, do oferty nie dołączono wymaganych ogłoszeniem załączników.
23. Towarzystwo Przyjaciół CHORZEL Koncert w 100. rocznicę wyzwolenia i walk o Chorzele w ramach Dni Pamięci Brygady Syberyjskiej Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
24. Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Szydłowcu Historyczno-Artystyczne Pikniki Edukacyjne Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
25. Stowarzyszenie Działajmy Razem Nasz region! - Mała ojczyzna - upamiętnienie i oddanie hołdu bohaterom, którzy przyczynili się do przyłączenia Wijewa, Radomyśla i Potrzebowa do Polski Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
26. Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa "Zamek" "Niezłomni Bohaterowie - Żołnierze Wyklęci - przywróćmy ich pamięci" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
27. Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. "WIR" Inscenizacja Bitwy pod Osuchami Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
28. Stowarzyszenie "WSPÓLNOTA POLSKA" Koncert pt. "Artyści na szlaku" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
29. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych II Kielecki Marsz Patriotyczny Pamięci Żołnierzy Wyklętych Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
30. Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Zjazd Rodzin Cichociemnych w roku 30 lecia powstania JW. GROM Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
31. Stowarzyszenie "Powiedz, że jest fajnie" Nieznane karty historii - rekonstrukcja wydarzeń II wojny światowej Ziemi Powidzkiej Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
32. Fundacja "Mocni Mocą Nadziei" Niepodległość i Niezłomność!! Pamięć bohaterów Cudu nad Wisłą! Odrzucenie - oferta dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w oraz zawiera uchybienia formalne.
33. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego Wielkie Harce Majowe 2020 "Rozbicie Dzielnicowe" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
34. Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej III Ogólnopolska konferencja - Zjazd Prezesów Rodzin Katyńskich i Rodziny Policyjnej "Pamięć nie dała się zgładzić" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
35. Związek Sybiraków - Oddział w Kielcach Rzeźba Matki Polki Sybiraczki Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
36. Lubelskie Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Uroczystość obchodów 20. rocznicy powstania Lubelskiego Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym w formie ogólnopolskiego zjazdu delegatów wraz z konferencją popularnonaukową w Lublinie Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
37. Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" Wykonanie dokumentacji fotograficzno-naukowej aresztu śledczego gestapo i PUBP w Radzyniu Podlaskim oraz opublikowanie jej w formie albumu Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
38. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie Manewr znad Wieprza. 1920 Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne oraz dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego projektu.
39. Stowarzyszenie „Łabędź” 1920 - Manewr nad Niemnem Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne oraz dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego projektu.
40. Stowarzyszenie „Trzy Kropki” 100-lecie Bitwy Warszawskiej Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne oraz dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego projektu.
41. Fundacja Nasza Historia Modlin - Twierdza Niepodległości Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
42. Fundacja "Ruch ku samodzielności" Niepełnosprawni - pełnosprawni Powstańcy Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
43. Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych Udział w 75. rocznicy wyzwolenia Systemu Obozów Mauthausen Gusen Szlakiem pamięci Wiesława Krawczyńskiego Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
44. Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych 75. rocznica wyzwolenia Zamku Hartheim "Biało-czerwona pamięć potomków Ofiar Zamku Śmierci w Górnej Austrii" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
45. Fundacja Budowy Kompleksów Mieszkalnych Wiarus Pamięć i odpowiedzialność Odrzucenie - oferta dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego zadania, zawiera uchybienia formalne oraz dotyczy zadania spoza działalności statutowej oferenta.
46. Stowarzyszenie SOCIUS "Społeczność lokalna pamięta" Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne oraz została złożona po terminie składania ofert.
47. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków Rodzinny Piknik Historyczny - Pamiętajmy o Bohaterach Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne oraz została złożona po terminie składania ofert.
48. Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika w Ostrołęce Konferencja naukowa "Mazowsze Północno-Wschodnie w pierwszych latach niepodległości (1918-1922)" Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne.
49. Stowarzyszenie Romów w Polsce Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów - 76. Rocznica Likwidacji Obozu Romskiego "Zigeunerlager" w KL Auschwitz-Birkenau Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
50. Fundacja Niepodległości Święto Strzelca Konnego. Ogólnopolskie zawody Kawaleryjskie - Hrubieszów 11-12 lipca 2020 Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
51. Fundacja Niepodległości Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Bolonii Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
52. Stowarzyszenie Kawalerii Ochotniczej im. 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich Święta 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne.
53. Stowarzyszenie MIAAU Pocztówka z Gniezna ‘1918 Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne.
54. Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjno - Kulturalne Przyjaciele Orkiestry Red Swing Low Pamiętamy i dziękujemy – koncert dla Niepodległej Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne.
55. Stowarzyszenie Czarna JEDYNKA Konkurs Piosenki Patriotycznej OGNISKO 2020 Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne.
56. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie WLKP. Organizacja Zjazdu uczestników stowarzyszeń Dzieci Wojny w Ośrodku Wypoczynkowym w m. Długie Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne.
57. Fundacja Edukacji i Przedsiębiorczości Piknik historyczno-sportowy Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne.
58. Polska Fundacja Kościuszkowska Wszechnica Kościuszkowska - „Od Naczelnika do Naczelnika” Odrzucenie -  oferta zawiera uchybienia formalne oraz dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego projektu.
59. Stowarzyszenie Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę Organizacja konferencji Międzynarodowego Komitetu Osób Wysiedlonych i Uchodźców - Ofiar Faszyzmu i Nazizmu Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
60. Fundacja Armenian Foundation "Ocalić od zapomnienia"- upamiętnienie istniejącego miejsca pamięci narodowej poprzez wykonanie i zamontowanie tablicy pamięci Jadwigi Zarugiewiczowej Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
61. Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego XX Rajd Szlakiem Walk Grupy Kampinos AK Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
62. Chorągiew Stołeczna Związku Harcerstwa Polskiego 50 Rajd Harcerski Arsenał - upamiętniający "Akcję pod Arsenałem" Odrzucenie - oferta dotyczy realizacji kilku przedsięwzięć w ramach jednego zadania, ponadto zawiera uchybienia formalne.
63. Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich Szlakiem chwały 13. Pułku Ułanów Wileńskich w 100. rocznicę Bitwy pod Janowem Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
64. Fundacja Wspólnota Andersa Gen. W. Anders-Żołnierz-Mąż Stanu-Patriota-Konferencja Naukowa w Londynie w 50. rocznicę śmierci gen. Władysława Andersa pt. "Nowe spojrzenie na rolę i działalność gen. W. Andersa na szlaku wojennym i na emigracji" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
65. Fundacja Polska-Europa-Polonia XV Festiwal Losy Polaków 2020 Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
66. Fundacja Polska Obywatelska "Śladami Polskich miejsc czynu niepodległościowego i zbrojnego na Ukrainie. Twierdze kresowe i miejsca pamięci Narodowej"- pielgrzymka historyczna Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
67. Fundacja Polska Obywatelska "Od św. Kazimierza w Pruszkowie do Kazimierza Królewicza w Wilnie. 100 lat od Bitwy Warszawskiej do Bitwy Niemeńskiej". Pielgrzymka historyczno-religijna Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
68. Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów Obchody 76. rocznicy ludobójstwa jakiego dokonali ukraińscy z OUN-UPA na obywatelach polskich w latach 1939-1947 na Kresach Wschodnich II RP Odrzucenie – oferta zawiera uchybienia formalne oraz została złożona po terminie składania ofert.
69. Stowarzyszenie KAWALERIA Katyń 1940-2020 – pamiętamy Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz została złożona po terminie składania ofert.
70. Fundacja Walczącym o Niepodległość, Wyklętych, Pokrzywdzonych, Internowanych, Więzionych Upamiętnienie Dnia Żołnierzy Wyklętych i Pomordowanych Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz nie pozwala na jej rozpatrzenie przed datą realizacji zadania.
71. Fundacja Rozwoju Kinematografii "Żywe lekcje historii" - spotkania młodzieży z członkami organizacji kombatanckich Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta spoza działalności statutowej oferenta.
72. Fundacja Wypracuj Siebie Młodzi Zjednoczeni i Zakochani w Ojczyźnie Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
73. Fundacja Indygo Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego – Niestandardowa Lekcja Historii Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
74. Fundacja Rozwoju Inicjatyw Społecznych FRIS "Stanę u źródeł - studni ciemnych" Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
75. Towarzystwo Imienia Marii Konopnickiej 29. Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie z udziałem młodzieży polonijnej z Białorusi i Ukrainy Odrzucenie - złożone na złym druku oferty
76. Stowarzyszenie Wolnego Słowa Uroczystości ku czci ofiar stanu wojennego, internowanych i więzionych Odrzucenie - oferta zawiera uchybienia formalne oraz oferta obejmuje więcej niż jedno przedsięwzięcie z zakresu zadań wymienionych w punkcie II ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na 2020 rok.
77. Stowarzyszenie Wolnego Słowa "Przed sierpniem był Lipiec…" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
78. Stowarzyszenie Wolnego Słowa Warszawskie 16 miesięcy Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne.
79. Fundacja "Kotwica i Gryf" Koła Wrzeszcz Żołnierzy AK Wydanie książki o historii i członkach Koła Gdańsk- Wrzeszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pt.: Akowcy z Wrzeszcza" Odrzucenie - zawiera uchybienia formalne. Dotyczy zadania spoza zadań określonych w ogłoszeniu Otwartego konkursu Ofert na 2020 r.

 

Kalendarium

Grudzień
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Kombatant

nr 10 (382) Październik 2022

2022.10