18 września 2018 r. w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się premiera filmu „Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim” w reżyserii Małgorzaty Bramy. Wziął w niej udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

18 września 2018 r. przed pomnikiem Henryka Sławika i Józsefa Antalla Seniora w warszawskiej Dolince Szwajcarskiej odbyła się ceremonia złożenia wieńców i wiązanek kwiatów. Wziął w niej udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Uroczystość upamiętnia otwarcie przez Węgrów granic dla uchodźców z Polski po agresji sowieckiej z 17 września 1939 r.

17 września 2018 r. w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbyły się obchody Światowego Dnia Sybiraka. Wziął w nich udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

13 września 2018 r. w Otwocku odbyły się uroczystości pogrzebowe i przeniesienie doczesnych szczątków gen. bryg. Juliana Pobóg Filipowicza. Wziął w nich udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

11 września 2018 r. w Muzeum Wojska Polskiego odbyło się otwarcie wystawy "Służyli Niepodległej. Wojsko Polskie 1918-1939”, w którym udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

9 września 2018 r. na warszawskiej Ochocie odbyły się uroczystości z okazji 187. rocznicy obrony Reduty Ordona. Obecny był na nich Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Przy Pomniku Barykada Września w Warszawie Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oddał hołd obrońcom miasta walczącym z niemieckimi czołgami w 1939 roku.

 

8 września 2018 r. przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji XXXIII Ogólnopolskiego Zlotu "Synów Pułku" z udziałem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka.

 

7 września 2018 r. w Kielcach odbyły się świętokrzyskie wojewódzkie obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP zorganizowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Wziął w nich udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

6 września 2018 r. w siedzibie lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej odbyła się debata „Piłsudski i Dmowski – dwie wizje niepodległej Polski”. W debacie wziął udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, prof. dr hab. Zbigniew Zaporowski oraz dr hab. Tomasz Panfil.