Drugiego dnia oficjalnych obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino Weterani 2 Korpusu Polskiego wraz z delegacją państwową, której przewodniczył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, udali się do Piedimonte San Germano we Włoszech, by oddać hołd poległym w maju 1944 roku kolegom.

Obchody 75. Rocznicy bitwy o Monte Cassino we Włoszech zainaugurowała czwartkowa uroczystość na Włoskim Cmentarzu Wojennym w Mignano Monte Lungo, gdzie Weterani II. Korpusu Polskiego i polska delegacja, które przewodniczył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oddali hołd blisko 1000 spoczywającym na nim żołnierzom Królewskiej Armii Włoch, którzy zginęli w walce z Niemcami.

W czwartek, 16 maja 2019 r., polska delegacja na czele z Szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janem Józefem Kasprzyk i Weteranami II. Korpusu Polskiego odwiedziła Bazylikę św. Piotra w Rzymie, gdzie modliła się przy grobie św. Jana Pawła II w przededniu jego 99. urodzin.

W 75. rocznicę pierwszego uderzenia żołnierzy II. Korpusu Polskiego na Monte Cassino, odbyły się warszawskie uroczystości upamiętniające tę bitwę, a także generała Władysława Andersa, który zmarł 49 lat temu.

W niedzielę, 12 maja 2019 r. w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, których organizatorem był Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W piątek, 10 maja 2019 r. pożegnaliśmy śp. płk. dr. inż. Mariana Kazubskiego ps. "Sęp I", Powstańca Warszawskiego, wieloletniego Prezesa Związku Inwalidów Wojennych RP i Wiceprzewodniczącego Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Szefie Urzędu. W Mszy św., która odprawiona została w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, oraz w uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

W czwartek, 9 maja 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się V Gala Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, w której udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Podczas spotkania, którego celem było przedstawienie najważniejszych przedsięwzięć Fundacji zrealizowanych w minionym roku, medalem „Pro Bono Poloniae” uhonorowany został jej prezes i założyciel, dr Michał Laszczkowski.

To nie była tylko walka o suwerenność, to była walka o świat wartości – powiedział o udziale Polaków w walkach II wojny światowej Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk podczas środowych uroczystości upamiętniających 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie i bezwarunkowej kapitulacji narodowo-socjalistycznej III Rzeszy Niemieckiej, które odbyły się na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W środę, 8 maja 2019 r. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, w której udział wziął Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Eucharystia sprawowana była również w intencji świętującego 100. jubileusz urodzin mjr. Mariana Słowińskiego, podkomendnego gen. Maczka.

W niedzielę, 6 maja 2019 r. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wziął udział w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia przez żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych niemieckiego obozu koncentracyjnego w czeskim Holiszowie.