Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w tradycyjnym przedświątecznym spotkaniu bożonarodzeniowym dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych organizowanym przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

W tym roku Szef Urzędu oraz inni przedstawiciele polskich władz państwowych podzielą się opłatkiem z działaczami na rzecz przemian demokratycznych w komunistycznej Polsce w poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

 

Podczas uroczystości Jan Józef Kasprzyk uhonoruje medalem "Pro Bono Poloniae" kapelanów "Solidarności" - zasłużonych księży kościoła katolickiego, którzy w czasach PRL nie tylko nieśli duchowe wsparcie uciśnionemu przez reżim komunistyczny narodowi, ale też udzielali pomocy represjonowanym i ich rodzinom oraz niejednokrotnie sami w różnorodny sposób angażowali się w działalność antykomunistycznego podziemia.

 

Przedstawicieli mediów pragnących wziąć w udział uroczystości prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, nazwa redakcji, ew. nr rejestracyjny pojazdu) do poniedziałku, 17 grudnia br. do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  

 

17 grudnia, Warszawa   

godz. 17:00 Centrum Konferencyjne Wojska Polskiego, ul. Żwirki i Wigury 9/13

 

kartka

Okładka świąteczna Żołnierz Polski, r. 1938, nr 35, ze zbiorów Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie


Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych weźmie udział w spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej. Podczas uroczystości Jan Józef Kasprzyk odznaczy Dyrektora CBW dr. Jana Tarczyńskiego medalem „Pro Bono Poloniae”, przyznawanym osobom, które wniosły istotny wkład w upowszechnianie wiedzy o historii walk niepodległościowych, krzewienie postaw patriotycznych w polskim społeczeństwie, a także kultywowanie oraz popularyzację poza granicami Kraju wiedzy o tradycjach niepodległościowych.

 

17 grudnia 2018 r., Warszawa

   godz. 9:00 – spotkanie opłatkowe w Centralnej Bibliotece Wojskowej, ul. Ostrobramska 109

 


17 grudnia 2018 r. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk weźmie udział w spotkaniu bożonarodzeniowym organizowanym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

17 grudnia 2018 r., Warszawa

   godz. 14:00 – spotkanie bożonarodzeniowe DG RSZ, 1. Baza Lotnictwa Transportowego, ul. Żwirki i Wigury 1C