Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i Centralny Ośrodek Sportu członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej mogą wypoczywać w podległych COS Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Zakopanem, Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu i Spale.

 

Ośrodki Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Zakopanem, Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu i Spale to czołówka obiektów sportowych w Polsce. Ich malownicze położenie, kompleksowo wyposażona baza sportowo-rekreacyjna, znakomita kuchnia, odnowa biologiczna i profesjonalna obsługa, gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie. Bliższe informacje o ośrodkach można znaleźć na stronie internetowej http://cos.pl/24/lista-osrodkow.

 

Poniżej przedstawiamy zasady korzystania przez członków Korpusu Weteranów z wypoczynku w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich.

 

Zasady korzystania z wypoczynku w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich
Centralnego Ośrodka Sportu

 

1. Z wypoczynku mogą skorzystać kombatanci członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej wraz z opiekunem, jeśli kombatant wymaga opieki w trakcie pobytu.

2. Wniosek o zgłoszenie Zapotrzebowania na wczasy w COS-OPO należy przesłać do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

3. Na podstawie danych zawartych we wniosku Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych skontaktuje się z wybranym COS-OPO i wstępnie zarezerwuje termin pobytu oraz prześle „Zapotrzebowanie na wczasy w COS”.

4. O kolejności przesyłania przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych „Zapotrzebowania na wczasy w COS” decyduje kolejność wpływu wniosków.

5. O udostępnieniu miejsc w COS-OPO decyduje każdorazowo Dyrektor danego Ośrodka w miarę posiadanych wolnych miejsc.

6. Rezerwacji i potwierdzenia wolnych miejsc dokonuje Dział Organizacji, Kadr i Płac COS w Warszawie, który wystawia imienne skierowanie na pobyt osoby uprawnionej określające miejsce i termin pobytu będące podstawą do przyjęcia na pobyt w danym COS-OPO.

7. Stawka pobytowo-żywieniowa w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu dla kombatantów – członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej i ich opiekunów wynosi 85,00 zł za osobodzień.

8. Korzystający z pobytu członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP wnosi opłatę osobiście w Ośrodku, w którym realizowany jest pobyt.

9. Określona w pkt. 7 stawka obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem uwzględniającym śniadanie, obiad i kolację.

10. Odpłatność oraz zasady korzystania z bazy i sprzętu sportowo-rekreacyjnego reguluje zarządzenie Dyrektora COS-OPO.

11. Wybrane ośrodki umożliwiają pobyt ze zwierzęciem. Opłatę za pobyt zwierzęcia reguluje zarządzenie Dyrektora COS-OPO.

12. O rezygnacji z pobytu należy poinformować pracownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Panią Agnieszkę Poźniak, pod nr telefonu: 22 661-84-10 najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

13. Zasady wypoczynku obowiązują do 3 stycznia 2018 roku.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Poźniak pod numerem telefonu (22) 661-84-10 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..