W przededniu 11. rocznicy jednej z największych tragedii w historii naszego narodu, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wraz z rodziną śp. ministra Janusza Krupskiego złożył kwiaty przed siedzibą UdSKiOR przy ulicy Wspólnej 2/4 w Warszawie, gdzie znajduje się tablica poświęcona pamięci tragicznie zmarłemu w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Kierownikowi naszego Urzędu w latach 2006-2010.

 

- Oddajemy dziś hołd wielkiemu człowiekowi, wielkiemu Polakowi. Janusz Krupski to postać niezwykle zasłużona. Był on jednym z filarów opozycji antykomunistycznej lat 70. i 80., a przede wszystkim jednym z tych, którzy organizując drugoobiegowy ruch wydawniczy, m.in. w ramach pisma „Spotkania”, walczył o prawdę i pamięć, również o Katyniu. Wydawnictwa przez niego wydawane służyły odkłamywaniu historii i wypełnianiu jej białych plam - mówił Jan Józef Kasprzyk, wspominając tragicznie zmarłego Janusza Krupskiego.

 

- W obliczu panujących obostrzeń weterani walk o niepodległość RP, działacze opozycji antykomunistycznej i my, pracownicy Urzędu łączymy się dziś w myślach, wspominając wspaniałego patriotę, wspaniałego Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, śp. Janusza Krupskiego - zakończył minister Kasprzyk.